Co to jest antywirus

programy antywirusowe, polskie antywirusy, antywirusy, antywirus Komputerom niemalże od początku istnienia towarzyszyły wirusy komputerowe, dlatego już we wczesnych latach siedemdziesiątych pojawiły się pierwsze programy antywirusowe wyposażone w proste funkcje.

Dopiero po rozpowszechnieniu się internetu, wirusy komputerowe stały się tak uciążliwe, że dotychczasowe programy antywirusowe i inne zabiezpieczenia nie potrafiły wykrywać zagrożeń a tym samym zapewnić należytego bezpieczeństwa komputera.


programy antywirusowe, polskie antywirusy, antywirusy, antywirus Początkowo stosowano w programach antywirusowych prostą analizę statystyczną, jednak w raz z rozwojem komputerów i internetu nastąpił rozwój heurystyki która jest do dziś obecna w programach antywirusowych. W latach dziewięćdziesiątych, gdy internet nie był jeszcze popularny, bazy w programach antywirusowych były aktualizowane średnio raz w miesiącu. Niestety, pomiędzy jedną a drugą aktualizacją bazy w tak dużych odstępach czasowych, komputery mogły być w między czasie narażone na ataki nowopowstałych wirusów.

Dane przechowywane na dysku twardym mogą w każdej chwili zostać zainfekowane przez niebiezpieczne wirusy, robaki internetowe, konie trojańskie, spyware i wiele innych niebiezpiecznych aplikacji. Rozpowszechnienie Internetu na skalę globalną doprowadziło do tego, że każdy użytkownik programu antywirusowego może aktualizaować aplikacje niemalże codziennie.


programy antywirusowe, polskie antywirusy, antywirusy, antywirus Program antywirusowy to złożona aplikacja komputerowa, która ma na celu wykrywanie, usuwanie oraz zabezpieczanie systemu przed wirusami, robakami internetowymi, koniami trojańskimi, spyware'm i innymi niebiezpiecznymi aplikacjami, jak również naprawę zainfekowanych już plików systemowych

W dziale Antywirusy przedstawiamy listę dobrych programów antywirusowych, które min. potrafią same automatycznie pobierać aktualizacje, zawierają kwarantannę plików, współpracują z programami pocztowymi, są wyposażone w funkcję ochrony przed spyware'm, keylogerami, oraz posiadają inne, przydatne funkcje.


Czytano 11492 razy